باغچه ها و باغ های میوه


اگر شانس کافی داشته باشید که یک قطعه زمین بزرگ داشته باشید که به باغ میوه یا حتی یک باغچه اختصاص دهید، آنگاه گزینه‌های شما بسیار وسیع هستند. با این حال، از درختان بزرگ میوه بپرهیزید. بهتر است درختان کوچک را روی ریشه‌های شاخه‌زار مدرن بکار ببرید؛ نگهداری آن‌ها راحت‌تر هستند و همزمان با امتحان انواع مختلفی از گونه‌ها، می‌توانید تعداد بیشتری از آن‌ها را در همان فضا بکارید. برای میوه‌های نرم، قفس میوه را نمی‌توان به شدت توصیه کرد. این بدان معناست که قطعاً بیشتر از میوه‌های خود را مصرف خواهید کرد، به جای آن که آن‌ها را با پرندگان به اشتراک بگذارید! و اگر فضای کافی برای یک گلخانه بزرگ یا سردخانه داشته باشید، می‌توانید حتی بیشتر کاشت کنید.

 

 

برنامه ریزی یک باغ

راز طراحی و کاشت باغ میوه در انتخاب ترکیب مناسب درختان است. بیایید فرض کنیم که شما می‌خواهید سیب، گلابی، آلو، و گیلاس بکار ببرید. شاید شما همچنین می‌خواهید بعضی از میوه‌های غیرمعمول را هم داشته باشید: به، نارنج، توت، سیب تلخ، هلو و زردآلو. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا این درختان خودبارگذاری می‌کنند یا خیر. اگر خیر، نیاز به هم‌زایی با درختان هم‌جوار دارند. سپس در نظر بگیرید که آیا آنها در یک زمان مشترک به مرحله میوه دهی خواهند رسید یا نه. جداول تلقیح در این آموزش ما به شما اطلاعات لازم را می‌دهند. بعداً، بفهمید که میوه‌ها کی آماده برداشت می‌شوند. بهتر است ترکیبی از میوه‌های زودرس، میان‌رس و دیررس را داشته باشید تا فصل برداشت را به حداکثر ادامه دهید. در نهایت، سعی کنید ترکیب مناسبی از انواع شیرین و آشپزی را انتخاب کنید، شامل برخی که بهتر است به زودی پس از برداشت مصرف شوند و برخی که خوب نگهداری می‌شوند.

برنامه ریزی یک باغ

 

قفس میوه

چند چیز بسیار رضایت بخش‌تر از ورود به یک قفس میوه بزرگ و راه رفتن داخل آن نیست. اگر شما تا به حال از برداشت یک ساله کامل از توت فرنگی‌ها، تمشک‌های تابستانی، گیلاس یا آلوها به دست یک گروه پرندهٔ گرسنه و طمع‌کار محروم شده‌اید، فکر خواهید کرد که به بهشت رفته‌اید. برخلاف پرنده‌های ترسان، سیم‌ها، رشته‌ها، آسیاب بادی و همه‌گونه وسایل دیگری که برای دور کردن پرندگان استفاده می‌شوند، قفس میوه حفاظت کامل و آرامش کاملی را ارائه می‌دهد. فقط به خاطر داشته باشید که در پایان پاییز شبکه‌ها را بردارید.

 

Planning an orchard

 

زمستان زمانی است که شما واقعاً می‌خواهید پرندگان درون قفس باشند تا هر گونه حشرهٔ مخفی و تخم‌های آن‌ها را بخورند.

 

برنامه ریزی یک باغ

 

 

 


 

 

پایان