هدر دستور
مواد لازم برای تهیه برای 4 نفر · زمان آماده سازی حدود 15 دقیقه

مینی ساندویچ رول با تن ماهی خامه ای

ساندویچ هایی که در دسته بندی اسنک قرار می گیرند، همیشه مورد علاقه بسیاری از ما قرار می گیرند. یکی از نوعی ساندویچ های خوشمزه، ساندویچ های تن ماهی با خامه است. این ساندویچ ها از نان رول تهیه شده و درون آن مخلوطی از تن ماهی و خامه قرار داده می شود. این ساندویچ ها بسیار آسان و سریع در تهیه شدن هستند و می توانند در هر مهمانی یا جمع خانوادگی مورد استفاده قرار گیرند.

 

 

لوازم مورد نیاز
 • ۱ قوطی تن ماهی ۱۵۰ گرمی
 • ۱ پیاز کوچک خرد شده
 • ۳ قاشق غذاخوری مایونز
 • نصف قاشق چایخوری ریحان خشک
 • نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده
 • چند تکه نان سفید
 • یک چهارم خیار خرد شده

  همچنین
  دو ظرف پلاستیکی (۳۰ × ۵۰ سانتی‌متر)

 

 

طرز تهیه

 1. ماهی تن ماهی را در یک ظرف سوراخ دار آبکش زده و آب آن را خالی کنید. سپس ماهی تن شده، پیاز، مایونز و ریحان را در یک مخلوط کن قرار داده و به خوبی بهم بزنید و به سلیقه خود با نمک و فلفل طعم دهی کنید.

 2. روی سطح کار با استفاده از یک ماهیتابه، نان را به اندازه‌ی بسیار نازکی با یک ماهیتابه پهن کنید. سپس روی یک قسمت دیگر از سطح کار، کاغذ آلومینیومی را باز کنید و دو تکه نان را کنار هم روی آن قرار دهید، به گونه‌ای که در وسط به هم چسبیده باشند. سپس مخلوط ماهی تن را به صورت یکنواخت روی نان پهن کنید. دو تکه خیار را روی لبه‌ی پایین هر یک از نان‌ها قرار دهید و با کمک کاغذ آلومینیومی، نان را به صورت برش خورده تنگ برگردانید و تمامی تکه‌های نان را همین‌گونه پیچیده و در یخچال به مدت ۳۰ دقیقه خنک کنید. سپس باز کنید و به شکل رول برش خورده و با ضخامت ۲ تا ۴ سانتی‌متر برش دهید.

 

مینی ساندویچ رول با تن ماهی خامه ای


 یک وعده سریع و ساده برای صبحانه یا ناهار است که با ترکیبی از تن ماهی خامه ای و سبزیجات تهیه می شود.

اگر شما این دستور غذایی را در خانه برای سفر خود آماده می کنید، احتمالاً از یک بلندر (همزن) استفاده خواهید کرد. در آشپزخانه کمپینگ، به جای آن، همه چیز را با یک چاقو خیلی ریز برش داده و خرد کنید. بسته به دستور العملی که آماده می کنید، اگر نیاز شود که بدون بلندر مواد را مدیریت کنید، می توانید مواد را با استفاده از یک قاشق یا چنگال فشار دهید.


پایان