هدر دستور
مواد لازم برای تهیه حدود 100 عدد  · زمان آماده سازی حدود 60 دقیقه +  12 دقیقه زمان پخت

 

تردک با دانه خشخاش و کنجد

صحبت درباره تردک آجیلی با دانه‌های خشکالو و کنجد، یعنی صحبت درباره یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های ایرانی. این تردک ها با طعم مطبوع خشکالو، روغن کنجد و نمک درست شده و می‌توانند به عنوان یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین همراهان چای و قهوه شما باشند. این تردک ها به راحتی در خانه تهیه می‌شوند و می‌توانند به صورت تند یا کم تند سرو شوند. در ادامه به شما نحوه تهیه این تردک را آموزش می‌دهیم.

لوازم مورد نیاز
  • 2 و نیم پیمانه آرد سفید، به همراه آرد اضافی برای کار کردن
  • 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
  • 2 قاشق غذاخوری گشنیز خشک خرد شده
  • 1 قاشق چایخوری نمک
  • 1 قاشق غذاخوری آویشن خشک
  • 2 قاشق غذاخوری نمک دریایی خشک

همچنین
کاغذ پارچه, قالب‌های بیسکوییت

 

طرز تهیه

  1. یک و نیم پیمانه آرد را با نیم پیمانه آب، روغن زیتون و یک قاشق چایخوری نمک در کاسه ترکیب کنید. آرد باقی‌مانده و دانه‌های خشکالو و کنجد را اضافه کرده و همه چیز را به دست خود بافت کنید تا تستی صاف به دست آید. سپس آن را با پلاستیک روغنی پوشیده و به مدت ۳۰ دقیقه استراحت دهید.

  2. در همین مدت، دو قالب پخت را با کاغذ روغنی یپوشانید. سپس، فر را در دمای 220 درجه سانتیگراد گرم کنید. سپس، خمیر را روی سطح کاری که با آرد پوشش داده شده است، به ضخامت ۶ میلی‌متر باز کنید. سپس، خمیر را با چاقوی شیرینی‌پزی به مربع‌های ۴ سانتی‌متری برش دهید. نان‌های تستی را روی ورق‌های پخت قرار دهید و نمک درشت بپاشید.

  3. ورق‌ها را در وسط فر قرار داده و تردک ها را به مدت ۱۲-۱۵ دقیقه پخته کنید تا به رنگ طلایی درآیند. سپس ورق‌ها را از فر دربیاورید، با کاغذ کرافت تردک ها را جدا کرده و روی شبکه سیمی خنک کنید.

 

تردک با دانه خشخاش و کنجد


یک خوراک خوشمزه و سالم برای همراهی با چای یا قهوه است.

 


پایان