یادداشتی از باغبان Jeff Cox:

من همیشه گیاهان دارویی را به عنوان قهرمانان باغچه آشپزخانه در نظر می گیرم. روغن های فراری آنها که در چای و در طعم های غذاهای ما جذاب هستند، که به عنوان ترکیباتی که گیاهان در برابر حشرات و قارچ ها برای دفاع از خود تکامل یافته اند. بنابراین آشپزها و باغبانان هر دو از عطر و بوی گیاهان دارویی بهره می برند، زیرا شما برای حفاظت از آنها نیازی به استفاده از مواد شیمیایی مخرب محیط زیست  ندارید.

 

 

 

 

انتخاب


با تنوع فراوان گیاهان دارویی موجود، شما باید بدانید که چه طعم هایی را می خواهید، چگونه می توانید از آنها استفاده کنید و کجا و چگونه گیاهان را بکار ببرید. اگرچه این گیاهان می توانند در جعبه، گلدان ها و یا در باغ کاشته شوند، اما اینجا برای هر شخص و سلیقه ای یک گیاه وجود دارد.
این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه می توانید یک پک کامل از طعم ها را در یک گلدان تولید کنید. این فقط یک راهنماست و شما می توانید آنها را ترکیب کنید و به سلیقه شخصی خودتان بپردازید.

 

ملزومات روزمره

برخی از گیاهانی هستند که شما بارها و بارها به آن‌ها برمی‌گردید تا طعم و مزه غذاهایتان را خوش بنیه کنید. تنها با چند برگ از این گیاهان می‌توانید غذاهای روزمره خود را به غذاهایی فوق‌العاده تبدیل کنید؛ با برگ‌های ریحان طعمی برای سالاد گوجه‌فرنگی اضافه کنید، با ادویه‌ی آویشن طعم خاصی برای سس ماکارونی بدهید، با برگ‌های کرفس ترشی مخصوصی درست کنید یا با برگ‌های پونه کوهی طعم سُس سالسا را زنده نگه دارید. و صد البته، هیچ آشپزی بدون جعفری تازه‌ی زیره و کامل نمی‌شود.

 

 

 

مریم گلی
سالویا

برگ‌های salvia تمام‌سال به‌صورت سبز در گلدان های ظریف، بسیار زیبا به نظر می‌رسند. برای الهام‌ بخشیدن به رشد برگ‌های تازه و جوان که بهترین طعم را دارند، آنها را به‌صورت منظم بچینید.

SAGE Salvia -- مریم گلی

گشنیز

بسیاری از غذاهای بوییدنی‌، به ویژه غذاهای هندی و آسیایی، از این گیاه استفاده می‌کنند. این گیاه از نور نیمه سایه بیشتر لذت می‌برد، بنابراین قرار دادن آن روی یک پنجره با حفاظت شده، ایده‌آل است.

CILANTRO -- گشنیز

 

ریحان بنفش

این گیاه به اندازه جذاب بودنش، طعم دهنده بسیار خاصی است و واقعاً گلدان را را درخشان و خوش رنگ می کند. با این حال، هر سال باید دوباره کاشته شود.

ریحان بنفش

 

 

 

پونه کوهی
اوریگانوم

این گیاه در گلدان رشد می کند و با بریدن پس از گل دادن، شکل خود را حفظ می کند. در زمستان به 5 سانتیمتر از خاک برگردانده شود.

اوریگانوم - پونه کوهی

 

 

 

جعفری برگ صاف
Petersilie

جعفری برگ صاف به عنوان تزئینی عالی برای سوپ، خورش و گوشت و ماهی پخته استفاده می شود. برای جلوگیری از رشد زیاد باید منظماً برگ های آن را بچینید.

جعفری

 

 

 

آویشن
‘ملکه نقره ای’

برگ‌های زیبای دو رنگ، دارای بوی لیمویی قوی هستند که برخلاف بسیاری از گیاهان دارویی، هنگام پختن ناپدید نمی‌شوند. در تابستان در معرض آفتاب کامل و در زمستان دور از بادهای سرد قرار دهید.

 

 


Terra-cotta boxes - جعبه های تراکوتا
جعبه تراکوتا ها به نظر می‌آیند شگفت‌انگیز هستند، اما نفوذپذیرند. رطوبتی که جذب می‌کنند به همراه تغییر دما، معمولا باعث ترک‌ها می‌شود. گلدان‌های مقاوم در برابر یخبندان را انتخاب کنید

chart - چارت

 

 


سبزی سالاد

هر یک از این گیاهان طعم متمایزی دارد، بنابراین باید در سالادها از آن‌ها به میزان کمتری استفاده شود – به استثنای گیاه شوید که استفاده بیشتری ممکن است بهتر باشد. آن‌ها با هم در کنار هم رشد خواهند کرد و همچنین می‌توانند در دستور العمل‌های غذایی به همراه هم استفاده شوند، به استثنای گشنیز که طعم گرمابه‌ای مانند کاراویی دارد و ممکن است طعم سایر گیاهان را فراگیرد. تاراگون یک گیاه دایمی است، اما سایر گیاهان هر سال یا دو سال یکبار نیاز به تعویض دارند.

شوید

وقتی این گیاه را می‌کارید، بهتر است در موقعیت ثابت قرار دهید، زیرا شوید به جابجایی عادت ندارد. شوید ترکیبی عالی به سس برای ماهی و مواد دریایی است.

شوید - dill

 

 

 

آروگولا یا شابانک

برگ‌های جوان یک طعم خفیف، فلفلی، تند دارند که با گذر زمان رشد شدتش بیشتر می‌شود. برای تشویق به رشد تازه، برگ‌ها را به طور منظم برداشت کنید.

آروگولا - Arugula

 

 

 

ترخون فرانسوی

اگر می‌خواهید طعم شیرینی‌ را بدهد، بهتر است بجای ترخون روسی، ترخون فرانسوی را بکارید. از گیاهان جوان استفاده کنید و  از قلمه آن رشد دهید. این گیاه با طعم قوی است، لذا با احتیاط مصرف کنید.

ترخون فرانسوی

 

 

پیازچه

بوی پیازی ملایم و طعمی دلپذیر به سالادها و سالساها اضافه می کند. ساقه های تکی را ۲.۵ سانتیمتر از سطح خاک بریده و به قطعات کوچک شده استفاده کنید.

Chives - پیازچه

 

 

 

جعفری فرنگی

شیرین ترین گیاه در همه جوانب، گیاه بومی با برگ هایی کوچک با طعمی شبیه به شیرینی عرقیجات و جعفری. اگر می توانید، آن را در یک موقعیت نیمه سایه ای بکار ببرید، زیرا نور خورشید باعث می شود که زودتر شکوفه دهد.

chervil

 

 

جعفری فرفری
جعفری ایتالیایی

یکی از گیاهان ادویه‌ای است که معمولاً برای طعم دهی به غذاهای زیادی به کار می‌رود. این گیاه از خانواده یونجه‌ایان بوده و در مناطق معتدل جهان رشد می‌کند. برای کاشت این گیاه در ظروف، بهتر است از خاک حاصل از مخلوط کود حیوانی و کود آلی استفاده کنید. این گیاه به نور خورشید و آب کافی نیاز دارد. در مورد استفاده از این گیاه در سالاد، پیشنهاد می‌شود که برگ‌های آن را به صورت خیلی ریز خرد کرده و روی سالاد بپاشید.

CURLY PARSLEY - جعفری فرفری

 

 


ظرف چوبی
ظرف چوبی – پایه ظرف را سوراخ کنید تا رطوبت اضافی خارج شود. قبل از افزودن خاک، ظرف را با پلاستیک سیاه بپوشانید تا چوب حفظ شود، و سوراخ هایی در آستر ایجاد کنید تا مطابق با پایه باشد.

 

چارت - chart


►پارت دو