انتخاب (پارت سه)


 

گیاهان سخت

با استثنای رزماری که در برخی مناطق به یک لایه کاه زمستانی نیاز دارد، این گیاهان می‌توانند در دماهایی تا -29 درجه سلسیوس بقا کنند و در بهار بازگردند. برای ریشه‌های آن‌ها فضای کافی را فراهم کنید زیرا ممکن است سال‌ها رشد کنند.

 

 

آویشن با رایحه پرتقال

این نوع گیاه برگ‌های همیشه‌سبز با رنگ‌های متنوع و بوی مرکباتی خاص دارد. می‌توانید در طول سال برگ‌های آن را بچینید. از برگ‌های پربو و تند با عطر مرکباتی این نوع به عنوان یک طعم‌دهنده به جای پوست مرکباتی استفاده کنید.

آویشن

 

 

بابونه رومی

این نوع گیاه چندساله مقاوم است، نه یک ساله آلمانی. برای تهیه چای از جوانه های گل استفاده کنید و یا آنها را باز کنید تا یک ویژگی زیبا ایجاد شود. گل بابونه رومی دائمی، چمن زیبایی را شکل می دهد و هنگام قدم زدن بوی سیب گرمی را منتشر می کند. برگ های گل بابونه آلمانی سالانه برای تهیه چای آرامبخش استفاده می شوند.

بابونه رومی

 

 

خاکشیر

یک گیاه با برگی تند و تیز اسیدی است. برای حفظ برگ‌های تازه و جدید، هر گل سری که ظاهر شود باید چیده شود شود. این گیاه، طعم تند و اسیدی به سوپ‌ها و غذاهای سنگین اضافه می‌کند. دو گونه از شبدر (خاکشیر) به عنوان گیاه دارویی استفاده می‌شود – هر دو نوع آن گیاه‌ها دائمی هستند.

خاکشیر سورل

 

 

 

مرزه کوهی

این گیاه هرزهمیشه سبز نیاز به حفاظت در زمستان دارد. از این گیاه قوی در مقدار کم استفاده کنید.
کاشت مرزه کوهی سالیانه در تابستا میتوانید در باغ گیاهان انجام دهید و برگ‌های تلخ شبیه به زعفرانی خود را از بهار تا اوایل زمستان برداشت کنید.

مرزه کوهی

 


صندوق چوبی
صندوق چوبی، برای این گیاهان قوی کافی بزرگ است، اما اگر زیاد بزرگ شوند، هنگامی که رشد کم شده، در پاییز یا اوایل بهار آن‌ها را برداشته و تقسیم کنید. گیاهان جدید را در گلدان بندازید و یکی را به صندوق بازگردانید.

 

chart - چارت


 

دمنوش های گیاهی

چای‌هایی که با استفاده از گیاهان تازه تهیه می‌شوند، با بوی و طعمی بیشتر و الگانت تر، بهترین گزینه برای علاقمندان به چای هستند؛ زیرا بو و طعم مطلوب گیاهان بعد از برداشت آنها، به سرعت از بین می‌روند. این گروه شامل گیاهانی است که می‌توان با آنها چایی با طعمی مناسب برای همه سلیقه‌ها و حالت روحی‌ها تهیه کرد.

 

 

 

 

 

بادرنجبویه

از برگ‌های جوان برای طعم لیمو و نعناع ملایم استفاده کنید. به راحتی خودش را می‌کارد، بنابراین جوانه‌های ناخواسته را از ریشه بیرون کنید.
برگ‌های بسیار خوشبو این گیاه همیشه بهاره، حس لیمویی با رایحه نعناع را به افراد القا می‌کند. گل‌های آن هم به شدت توسط زنبورها مورد علاقه قرار می‌گیرند.

بادرنجبویه

برگاموت

برگاموت یکی از بهترین گیاهانی است که برای ساخت چای مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهتر است هر سه سال گیاه را کندو کنید و آن را تقسیم کنید.
این گیاه دائمی زیبا در باغ های تزئینی و گیاهان دارویی هر دو جایگاه دارد. برگ ها و گل های خوشبو دارای کاربردهای آشپزی هستند.
برگاموت

 

 

 

چهارچوبه
SWEET WOODRUFF

با احتیاط استفاده کنید- تنها یک یا دو ساقه برای چایی باطعم وانیلی خفیف نیاز دارید. آن را زیر سایر گیاهان بکار ببرید، زیرا که برای رشد، ترجیحاً به سایه نیاز دارد. یک گیاه زمینی زیبا و دائمی با گل های سفید کوچک و فراوان. گل ها، ساقه ها و برگ ها همگی دارای طعم وانیلی خفیفی هستند.

چهارچوبه

 

 

رازیانه برنزی

با طعم شیرینی، این رازیانه یک چای ملایم ایجاد می کند. برای رشد برگی، قسمت بالایی آن را باید برید.
برگ‌ها را در اوایل فصل بچینید و به رشد جدید در تابستان اجازه دهید تا برسد. این گونه کوتاه‌تر و کم‌تر توانا از رازیانه معمولی است و طعم آن نیز شیرین‌تر است.

این گیاه هرز چندساله را با سیب‌زمینی، یک سبزی مبتنی بر پیاز، اشتباه نگیرید. این گیاه برای برگ‌هایی با مزه‌ی شیرینی دار و دانه‌هایش کشت می‌شود.
رازیانه برنزی

 

 

 

بومادران

با عطر و طعم لیمو اما بدون ترشی مشخص، گل چایی برای سرو کردن چای ایده آل است. پس از ریزش برگ ها، ساقه ها را برش دهید. برگ‌های نعناع هندی دائمی به شدت روی ساقه‌های بلندشان رشد می‌کنند، اما بوی لیمویی خود را تا زمانی که مختل شوند برای خود نگه می‌دارند.
لیمو وربنا

 

 

 

نعناع مراکشی

این نوع دارای طعم خنک نعنایی است. در شمال آفریقا به طور گسترده‌ای به عنوان چایی نوشیده می‌شود. برای کنترل رشد آن، آن را در یک گلدان کوچک درون جعبه‌ای فرو برید.

نعناع مراکشی

مرزنجوش شیرین

مرزنجوش شیرین کمتر قاطع است و به همین دلیل چایی شیرین و کمی تند با نت کافوری خفیف را تشکیل می دهد. به عنوان یک گیاه یک‌ساله، هر سال باید مجددا کاشته شود.

ساقه‌های منحنی نه به اندازه ساقه‌های ارگانوی عادی بلند می‌شوند و برگ‌های آنها طعمی دلیک و شیرین‌تر دارند. برای جلوگیری از خم شدن ساقه‌ها، با کاه پاشی کنید.

مرزنجوش شیرین

بابونه آلمانی

این گل بابونه سالانه بسیار مورد علاقه قرار می گیرد برای ساخت چای نسبت به گل بابونه رومی که چشم تلخی دارد. دوباره، نیاز به کاشت مجدد هر سال دارد.

یکی از زینتی‌ترین هاست که با پاشیدن بویی شیرین از خود به محیط اطراف منتشر می‌کند. برگ‌های بابونه سالیانه آلمانی نیز برای تهیه چای آرامش‌بخش به کار می‌رود.

بابونه آلمانی

 


سبد بندی شده با نی بافته شده این ترتیب حسی روستایی به آن می دهد. آن را در یک محل آفتابی در تابستان قرار دهید

 

 

chart -چارت

 


►فصل دوم

پارت دوم