فصل دوم (پارت دوم)


کاتالوگ گیاهان

در اینجا گیاهانی را خواهید یافت که می‌توانند به راحتی برای اضافه کردن طعم به غذاهای شما استفاده شوند و در مناطق معتدل کشت می‌شوند. در غذاهای مختلف از این گیاهان به روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. برگ‌ها، گل‌ها، دانه‌ها یا ریشه‌ها در بسیاری از موارد خوراکی هستند؛ در برخی موارد برگ‌ها و ساقه‌ها به عنوان “گیاهان پخت‌وپزی” استفاده می‌شوند، به این معنی که آن‌ها جوشانده و به صورت سبزیجات سرو می‌شوند.

 

 

 

فلفل چیلی
Capsicum spp

گیاهان را با مولچ پوشانده و مولچ را مرطوب نگه دارید تا شرایط گرم و مرطوب مورد علاقه آنها را بازسازی کنید. میوه فلفل می‌تواند از اندازه دانه بازهم تا استوانه‌های بزرگ یا انواع بلوکی باشد. فلفل‌های جوان سبز هستند اما به رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، شکلاتی و رنگ‌های دیگر بلوغ می‌یابند. برای برداشت میوه، ساقه‌های آن را با قیچی ببرید.

آنها را با احتیاط بچینید، برای کم کردن شدت تندی آنها، دانه‌های داخل آنها را با چاقو خارج کنید، یا برای حس بیشتری از شدت، آنها را استفاده کنید و برای عطر و طعم فلفلی بهتر، آنها را تازه، خشک، در برگه یا آسیاب کنید تا در دستور العمل‌های مختلف به کار بروند.

فلفل
فلفل هالوپینو – فلفل شات – فلفل سرانو

 


 

 

کَبَر
Capparis Spinosa (CAPER BUSH)

بذر را باید در اوایل بهار در داخل سالن کاشت یا به صورت گلبرگ بریده شده انجام دهید. هنگامی که خطر یخبندان گذشته باشد، بیرون بکارید. این گیاه به زهکشی خوب و خاک خشک نیاز دارد. گل‌هایش هر ساله بر روی ساقه‌های جدید ظاهر می‌شوند، بنابراین هر پاییز باید گیاهان را برید. گیاهانی که از بذر کاشته شده‌اند چهار یا پنج سال برای ظهور گل نیاز دارند.

برای برداشتن گل‌های برای ترشی قبل از باز شدن آن‌ها برداشت کنید. برای پختن از جوشیده یا ترشی کرده استفاده کنید و آن‌ها را با روغن یا کره و سس‌های ماهی و گوشت سرد تزئین کنید.

کَبَر
کَبَر

 


 

 

زیره سیاه
Carum carvi (CARAWAY)

کشت بذر در فضای باز در اوایل بهار در خاک خوب و خشک و در نور خورشید کامل انجام شود. گیاه زیره سیاه یک بار بنیادی شده، و نیازی به تغذیه تکمیلی ندارد، اما آن را از رقابت با علف های هرز آزاد نگه دارید. برداشت برگ های جوان به محض نیاز است. برای خشک کردن ساقه ها، زمانی که بذر به راحتی از گیاه جدا می شود باید آن را برید. در پاییز سال دوم، گیاهان را برای ریشه ها خارج کنید.

برای سالاد یا سوپ از برگ های جوان استفاده کنید. برای کیک، نان، کوکی، کلم، پنیر و خوراک گوشت، دانه ها را اضافه کنید.

زیره سیاه
زیره سیاه

 


بابونه
Chamaemelum nobile

نحوه کاشت کردن بذرهای گل بابونه رومی و آلمانی در بهار و زیر پوشش است. در زمین شنی و خشک خوب زراعت کنید وقتی همه خطرات یخبندان گذشته باشد. برای چمن، نزدیک هم کاشت کنید و به طور منظم بچینید تا به رشد متراکم تشویق شود. در برداشت برگ ها را در بهار و تابستان اول بردارید؛ در میان تابستان گل ها را وقتی کاملا باز هستند بچینید.

از گل ها و برگ ها به صورت تازه یا خشک برای تهیه چای استفاده کنید؛ برگ ها چایی خفیف تری تهیه می کنند.

بابونه
بابونه

 


 

 

کاسنی
Cichorium intybus

بذر بطور مستقیم در میانه بهار در باغچه کاشته شود. گونه‌های کشت شده نیاز به خاکی حاصلخیز، عمیق و خشک دارند تا ریشه‌های بزرگی بسازند. در میان تابستان، گیاهان را با کود کمپوست غنی تغذیه کنید. خاک را مرطوب نگه دارید، اما خیلی خیس نکنید.

برگ‌ها را برای سالادها وقتی بسیار جوان هستند بردارید تا تازه استفاده کنید، زیرا گیاهان بزرگتر دارای شیرینی تلخی می‌شوند. در اوایل تابستان، گل‌ها را برای استفاده تازه یا خشک کردن بردارید. ریشه‌ها را در طول تابستان یا پاییز حفاری کنید.

برگ‌ها و گل‌های جوان را به سالاد اضافه کنید. ریشه‌های جوان را بلند کرده و با سس سفید بپزید و سرو کنید.

برگ کاسنی
کاسنی

 


 

 

گل داوودی خوراکی
Chrysanthemum coronarium

در بهار، دانه ها را در خاک مرطوب در آفتاب کامل کاشت کنید. آبیاری را به طور مکرر انجام دهید.

تمام تابستان، برگ ها را از اینجا و آنجا بردارید. گل ها را هنگام ظاهر شدن بردارید تا تازه استفاده کنید، بعضی از گل ها را روی ساقه خشک کنید و آنها را برای ذخیره سازی خرد کنید.

به سالاد اضافه کنید، یا سرشار گل ها را برای یک دقیقه غلیظ کنید و با یک سس خوشمزه سرو کنید. از برگ ها و ساقه های جوان در تفت ، خورشت و سوپ استفاده کنید.

گل داوودی
گل داوودی

 

 

گشنیز
cilantro

بذر را در خاک حاوی مواد غذایی و مرطوب در مکانی آفتابی و محافظت شده بکارید. اگر می‌خواهید هم برگ هم بذر برداشت کنید، گل‌ها را نچینید و بذرها را از سبزه به رنگ قهوه‌ای روشن وابسته بگذارید تا به نضج برسند. در باغچه خود، همه تابستان برگ‌ها را بچینید. سرشاخه‌های بذر را هم بچینید و به طور کامل خشک کنید و سپس بذرها را نگهداری کنید.

برگ‌های خرد شده تازه را در سالادها با نارگیل، مرکبات، آووکادو، ماهی و گوشت استفاده کنید. بذرهای خشک شده تند و شیرین و با طعم ملایمی از پرتقال هستند. آن‌ها را در کاری‌های آسیایی و کاری‌های هندی به خوبی استفاده کنید.

گشنیز
گشنیز

 


 

 

زیره
Cuminum cyminum

بذر در خاک خوب و مرطوب در معرض آفتاب کامل بکایرید. گیاه را خوب آبیاری کنید زیرا خشکسالی می‌تواند جلوی بذرگیری آن‌ها را بگیرد. زیره یک گیاه نازک و خمیده با ساقه های باریک است که در بهترین حالت هنگامی رشد می‌کند که بر روی یک چهارچوب حمایتی از سیم مرغی قرار گیرد. در هنگام برداشت، برگ ها را به صورت نیازی برداشت کنید. وقتی گیاه قهوه‌ای شد و بذرها خشک شدند، ساقه ها را ببرید و آن‌ها را برای خشک کامل آویزان کنید. همچنین می‌توانید بذرها را در همان زمانی که آزاد شده اند جمع آوری کنید.

برگ ها را در سالادها و غذاهای پر ادویه استفاده کنید. پس از آسیاب، بذرهای خشک تند و تیز هستند و در غذاهای خاورمیانه و آسیایی بسیار مهم هستند. زیره اغلب با گشنیز و نخود فرنگی استفاده می شود.

زیره
زیره

 

 

 

پایان پارت دو از فصل دوم