فصل دوم (پارت ششم)


کاتالوگ گیاهان

در اینجا گیاهانی را خواهید یافت که می‌توانند به راحتی برای اضافه کردن طعم به غذاهای شما استفاده شوند و در مناطق معتدل کشت می‌شوند. در غذاهای مختلف از این گیاهان به روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. برگ‌ها، گل‌ها، دانه‌ها یا ریشه‌ها در بسیاری از موارد خوراکی هستند؛ در برخی موارد برگ‌ها و ساقه‌ها به عنوان “گیاهان پخت‌وپزی” استفاده می‌شوند، به این معنی که آن‌ها جوشانده و به صورت سبزیجات سرو می‌شوند.

 

 

استیویا
Stevia rebaudiana

برای رشد گیاه بهتر است از خاک اسیدی استفاده کنید و در تابستان ابتدایی به مدت کامل در زیر آفتاب قرار دهید. برای کاشت بذر در زمستان یا اوایل بهار، آنها را در داخل خانه  کاشته و هنگامی که خطر یخبندان گذشت، به بیرون منتقل کنید. استیویا نیاز به آب زیادی دارد، بنابراین در فصل رشد دو بار در هفته آبیاری کنید. برای برداشت، برگ های تکی را انتخاب کنید.

برگ های تازه، خشک شده یا آسیاب شده را می توان برای شیرین کردن دسرها، میوه ها و نوشیدنی ها استفاده کرد و یا آنها را جوش داد تا شربتی تهیه شود که به عنوان جایگزین شکر مورد استفاده قرار می گیرد.

استیویا
استیویا

 


 

 

 

مرزه
Satureja spp

مرزه یک گیاه معطر با طعم تند است که به عنوان یک ادویه در غذاهای مختلف استفاده می‌شود. برای کاشت آویشن بهتر است در بهار بکار برده شود. خاک باید دارای زهکشی خوبی باشد و قبل از کاشت با کود زیادی تقویت شود. برای کاشت در گلدان‌ها نیز باید خاک حاوی مقدار کافی کود باشد. برای برداشت برگ‌های مرزه تابستانی، بهتر است در زمان گلدهی انجام شود. از برگ‌های مرزه زمستانی هر زمانی که نیاز باشد می‌توان برداشت کرد.

این گیاه در تهیه غذاهای مختلف، به خصوص با گوشت گاو، لوبیا، نخود و سایر حبوبات مفید است. برگ‌های تازه آویشن بهترین طعم را دارند، اما در صورت خشک شدن نیز طعم خود را حفظ می‌کنند.

مرزه تابستانی - مرزه زمستانی
مرزه تابستانی – مرزه زمستانی

 


 

شاهسپران
Satureja spp

بذر خود را در داخل منزل کاشته یا ریشه ها را جدا کرده و در جایی خوب زهکشی شده از خاک با افزودن کود حیوانی در مکانی آفتابی بکارید. در طول فصل رشد، گیاهان را به مقدار کافی آب بدهید. بریدن ساقه ها به ارتفاع 30سانتی متر باعث می شود که برگ های پایه زیبا و خط مرزی بیشتری داشته باشند.

برگ ها را از میانه تابستان تا پاییز میتوانید برداشت کنید.

برگ های جوان تازه را به سالادها، سوپ ها، مخلوط ها و کیک ها اضافه کنید. از برگ ها و گل ها برای تهیه نوشیدنی خانگی استفاده کنید.

شاهسپران
شاهسپران

 


 

 

قاصدک
Taraxacum officinale

این گیاه هر جایی رشد می کند، برای رشد نیازی به کمکی ندارد، جز یک دم باد برای پراکندن بذرهایش. گیاه از یک قطعه ریشه کوچکی که در خاک به جا مانده باشد، دوباره رشد خواهد کرد. در بداهه بهار، برگ های جوان را از باغ خود یا مکان هایی که مطمئن هستید که با سموم کشاورزی آلوده نشده اند، بچینید.

برگ های جوان تازه را به سالاد اضافه کنید، ساقه ها و برگ های بزرگتر را که ممکن است تلخ تر باشند، پخت کنید و برای ساختن نوشیدنی از گلبرگ ها به دست آمده استفاده کنید.

قاصدک
قاصدک

 


 

 

آویشن
Thymus spp

در بهار، بذرها را در گلدان کاشته و صبر کنید که تا حدود یک ماه برای جوانه زدن آنها طول میکشد. همچنین می‌توانید از ریشه‌های نرم گیاه برای رشد آن استفاده کنید. آویشن به خاک شنی با زهکشی خوب نیاز دارد و آب زیادی را نمی‌طلبد. در مناطق بسیار گرم، آن را در نیمه سایه بکار ببرید. برای نگه داشتن آویشن از چوبی شدن و کمبود رشد آن، ساقه‌های آن را باید برید. آویشن را می‌توانید به هر دستور غذایی شور و یا برای تهیه بوکه بو دهنده برای مرغ، گوشت و ماهی و یا اضافه کردن به پرهیزگاری و سبزیجات اضافه کنید. برگ‌های آویشن هنگام خشک شدن، بسیار کم از طعم و بوی خود از دست نمی‌دهند.

آوشین لیمویی - آویشن زیره سیاه
آوشین لیمویی – آویشن زیره سیاه
آوشین با رایحه پرتغال - آویشن رایج
آوشین با رایحه پرتغال – آویشن رایج
آویشن خزنده وحشی – آویشن نقره ای

 


 

 

شنبلیله
Trigonella foenum-graecum

بذر را در یک مکان آفتابی و با خاک باغ خوب در اوایل تابستان وقتی خاک به طور کامل گرم شده است، بکارید. نیاز به آب کافی در طول فصل رشد دارد.

هر زمانی که در طول فصل رشد بخواهید، برگ ها را بچینید. در پاییز وقتی که پوست های بذر رسیده اند، آنها را جمع کرده و خشک کنید.

در کشورهای خاورمیانه و هند بسیار استفاده می شود، اما در اروپا یا آمریکای شمالی کمتر استفاده می شود. برگ های تلخ را در کاری، از دانه ها به عنوان ادویه استفاده کنید و دانه های خانگی را در سالاد به مقدار کم خورده شود.

 

شنبلیله
شنبلیله

 


 

 

آب تره
Tropaeolum majus

گیاه را در بهار در خاک حاوی مقدار زیادی مواد معدنی و در منطقه‌ای آفتابی که فضای کافی داشته باشید، کاشت کنید. در ماه‌های گرم تابستان، به خوبی آبیاری کنید. برای استفاده تازه، برگ‌ها و گل‌ها را در تابستان برداشت کنید و قبل از اینکه پوسته بذرها به رنگ قهوه‌ای تغییر کنند، پوده‌های بذری را بردارید. برای تهیه سالاد، گل‌های رنگارنگ و برگ‌های فلفلی را به آن اضافه کنید و برای سس‌ها و دسرها از بذرهای نرس استفاده کنید. این گیاه به صورت پیچیده رشد می‌کند.

آب تره
آب تره

 

 

بنفشه معطر
Viola odorata

بذر یا چند دانه را در نقطه مناسبی در باغ خود بکارید. آنها با خود به خود به تنهایی رشد می کنند. پس از زمستان، قسمت بالایی گیاه را بچینید، سپس در اوایل بهار با یک لایه برشته کود غنی کنید. برگ های آنها از بهار تا پاییز مناسب برای سالاد است. از گل ها در سالاد، نوشیدنی های مختلف، به عنوان عامل رنگ دهی و هنگام کریستالیزه شدن و برای تزیین دسر استفاده کنید.

بنفشه معطر
بنفشه معطر

 


 

 

 

زنجبیل
Zingiber officinale

بهار زود هنگام، بهترین زمان برای کاشت و یا خرید برش‌های تازه است. آنها را به قطعات 5 سانتیمتری تقسیم کرده و انتهای آنها را خشک کنید، سپس آنها را در یک خاک حاوی مواد غذایی و مرطوب کاشت کنید. زنجبیل به گرما و رطوبت علاقه دارد، بنابراین بهتر است آن را در یک گلدان کاشت کنید و در زمستان به داخل منزل انتقال دهید. پس از 3 ماه، گیاهان را حفر کنید. برگ‌ها را دور بیندازید و ریشه‌ها را در یک دستمال مرطوب در قسمت یخچال برای حداکثر 3 هفته نگه داری کنید. زنجبیل می‌تواند منجمد شود. ریشه را رنده کرده و به غذاهایی مانند کوکی، کیک، دسر، شکلات و چای خود اضافه کنید. می‌توانید از ریشه‌های منجمد استفاده کنید.

زنجبیل
زنجبیل

 

پایان پارت شش

——-پایان فصل دوم ——-


►فصل سوم (کاشت)(به زودی)

پارت پنجم◄